Prezentowane w portfolio fotografie to  prace autorskie, tzw. "fotografie kreatywne". 
Tematyka fotografii Andrzeja Kościelniaka zdecydowanie wybiega po za jeden obszar zainteresowań.
To też  motto  „Dostrzegaj Niedostrzegalne” spina klamrą jego prace w całość i najtrafniej je opisuje.
To spojrzenie na to co nas otacza z zupełnie innej perspektywy.​​​​​​​ W swoich pracach pokazuje zwykłe zdarzenia i przedmioty, które nas otaczają. Wystarczy jak twierdzi odrobina wyobraźni aby zobaczyć to co czasami dla innych wydaje się niewidoczne. Potem sfotografowany przedmiot można pokazać w innym ujęciu, wydobyć z niego ukrytą magię, wykreować nową formę zachowując treść.
Fotograf w wystawowym manekinie czy pospolitym krześle dostrzega artyzm. Aby jednak móc go dostrzec, należy uruchomić w sobie możliwość myślenia abstrakcyjnego, cechę, która jak sam mówi pozwala dokładniej i w pełni postrzegać otaczający nas świat ale także zrozumieć bardziej sens samych siebie.​​​​​​​
W opracowywaniu swoich fotografii Kościelniak stosuje zarówno proste czarno-białe formy jak i „przekolorowywania”, które czasami przenoszą nas w świat irracjonalny, a nie dosłowność wymusza myślenie kreatywne.

Kościelniak jest członkiem Związku Artystów Plastyków Oddział  Mazowiecki​​​
​​​​​​​
Możliwość dostrzegania zarówno tego co kolorowe jak i tego co szare, zdecydowanie wzbogaca nasze życie pod względem estetycznym. Pozwala cieszyć się wielobarwnością i różnorodnością otaczających nas przedmiotów oraz zdarzeń.
Powiększa przestrzeń wokół nas. 
Andrzej Kościelniak

S P R Z E D A Ż / W S P Ó Ł P R A C A
Wszystkie prace wystawione są w autorskiej galerii stacjonarnej kościelniak.ART'De Galeria​​​​​​​

Może Ci się spodobać

Back to Top